Adhesions

Francesc Romeu, capellà, periodista i professor universitari.

Quim Torra, advocat, editor i escriptor.

Toni Castellà i Clavé, membre del Comitè de Govern d’Unió Democràtica de Catalunya.

Sílvia Morgades Gil, professora de la UPF.

Carles Armengol, pedagog.

Titon Laïlla i Jou, diputada i membre del Comitè de Govern d’Unió Democràtica de Catalunya.

Josep M. Vila d’Abadal, alcalde de Vic

Hilari Raguer, historiador i monjo de Montserrat.

Carme Borbonès i Brescó, doctora en ciències de l’educació.

Carles Sala Roca, membre del Comitè de Govern d’Unió Democràtica de Catalunya.

Aitor Pérez i Codorniu, politòleg.

Elena Ribera i Garijo, diputada al Parlament de Catalunya.

Gerard Ardanuy i Mata, regidor de l’Ajuntament de Barcelona.

Daniel Mundet Cerdan, sociòleg.

Marta Vidal i Marco, membre del Comitè de Govern d’Unió Democràtica de Catalunya.

Xavier Perez Esquerdo, Periodista.

Manel Plana i Farran, senador.

Joan Lluís Pérez Francesch, professor titular de la UAB.

Joan Recasens i Guinot, diputat al Parlament de Catalunya.

Joan Maluquer, editor i gerent d’una institució universitària.

Pep Martorell i Rodon, membre del Comitè de Govern d’Unió Democràtica de Catalunya.

Manel Martí i Carrasco, advocat.

Àlex Camps, expert en eCommerce.

Ignasi Doy Blanchar, empresari sector publicitat.

Cristian Rodríguez-Ferrera, professor d’ESADE.

Elfe Storz, Empresària.

Rafael Marín, professor i investigador a la Universitat de Lille.

Arcadi Navarro Cuartiellas, catedràtic de genètica.

Xavier Armengol Gonzalez-Rothvoss, llicenciat en Dret.

Carles Prats, biòleg.

Josep Clotet Erra, doctor en biologia molecular.

Christian Florensa, director executiu d’una start-up (San Francisco)

Eloi Llobet, advocat.

Marc Monllau, empresari del sector de l’exportació.

Josep Gascón Castillo, advocat.

Sílvia Vidal Marimon, interiorista.

Xavier Lamarca Zapater, químic.

Ramon Font Alegre, autònom.

Joan Carles Franquesa Soleda, funcionari.

Roser Crosas i Olea, Química.

Blanca Sabartés i Cruzate, Apicultora i artesana.

Guadalupe Golobardes Marti, Catedratica de Clàsiques.

Alejandro Satué Vallve, Enginyer Industrial.

Ricardo Satue Vallve, Enginyer Industrial.

Ignasi Satué Vallve, Director Comercial.

Maria Rosa Nogués Pérez, Catedràtica de Francès.

Pilar Aragonés Bosch, Educadora. Mestre Educació Especial.

Gonzalo Lara Moragas, Enginyer.

Meritxell Plana Beleguer, Responsable Marketing i Comunicació.

Mar Forcada Nogués, Periodista. Coordinadora Sociocultural.

Maria Ponsà Olivella, Estudiant econòmiques UPF.

Pere Ponsà Canals, Comercial

Teresina Canals Roca, Mestressa de casa.

Enric Olivella Renom, Agricultor.

Núria Crespo i Trujillo, Advocada.

Pere Coll i Tor, Doctor en Economia.

Rosa Albos i Segalàs, Administrativa.

Cristina Coll i Albos, Economista.

Josep Juvé i Fontoba, Farmacèutic.

Marta Ribé i Segura, Farmacèutica.

Manuel Sitges i Plana, Economista i empresari.

Mercé Jordana i Mitjans, ATS-Infermera.

Javier Basart Muria, Funcionari.

Albert Bernadas i Escaig, Infermer.

Beatriu Lara Torres, Tècnica RRPP.

Maite Rius i Bellet, Enginyera Química.

Josep Maria Codina Profitós, Jubilat.

Blanca Rius Bellet, Administrativa.

Pere Codina Camarasa, Empresari.

Josep Gasulla i Algueró, Treballador Social.

Margarita Leon Sanpol, Metgessa.

Josep Enric Simó i Ferré, Empresari Jubilat.

Josep Miralles i Guerrero, Diplomat Relacions Laborals.

Elisabeth Castellà i Curto, llicenciada Filosofia Àrab.

Adolf Bosch i Querol, Pagès.

Maria Albertí i Figueras, Mestressa de casa.

Imma Amill i Franch, Funcionaria.

Joaquim Soler i Massana, Empresari.

Enrique Gómez i Millan, Empresari i regidor de l’Ajuntament de Masquefa

Imma Sabi i Rebollo, Administrativa.

Carles Mernissi i Coarasa, Comercial i regidor de l’Ajuntament de Masquefa

Roger Vila i Orriols, Professor de català a Moscou.

Teresa Rodés i Martret, Administrativa.

Isabel Sans Garcia, Infermera.

Ramon Jover i Ollé, Àrbitre de Bàsquet.

Joan Vila Bassas, aparellador.

Jordi Prada, Tècnic de Procotol.

Emili Fliquete Orero, Empresari.

Carme López Berbel, Mestressa de casa.

Josep Planas Brunet, Enginyer Tècnic Industrial.

Josep Lluís Fernàndez Vàzquez, Enginyer  Tècnic Industrial.

Àngels Carbonell Sànchez, Administrativa de Banca.

Elena Fernández Fernández, administrativa i regidora de l’Ajuntament de Masquefa

Marc Fliquete Storz, Empresari.

Lourdes Sumarroca, Llicenciada en ADE.

Montse Palau, infermera.

Pedro Rodríguez Silva, Administratiu-Mecànic.

Ana María Espada Blasco, Llicenciada en Psicologia i Magisteri.

Núria Sánchez Ramon, Advocada.

Isabel Lozano Membribe, Funcionaria jubilada.

Mariona Martorell Solé, economista.

Neus Martorell, farmacèutica.

David Carrera, empresari.

Lluís de Simon, psicòleg i director RRHH.

Oriol Vila Castelló, enginyer industrial.

Lourdes Bosch, funcionària.

Magda Solé Cots, autònom.

Víctor Martorell Bragat, empresari.

Àlvar de Salas, advocat.

Roser Martorell Solé, odontòloga.

Antoni Torres Mayora, pintor.

Àngels Font Méndez, auxiliar de geriatria.

Daniel Orellana Rosinol, professor.

Laia Albiol Arango, economista i i regidor de l’Ajuntament de Masquefa

Juan Llamas Rabanal, empresari.

Joan Mas Parellada, pagès.

Gerard Raïchs, agrònom.

Jordi Nadal Sánchez, empresari del sector biotecnològic.

Manu Sitges i Jordana, advocat

Enric Maria Valls Colom, empresari

Montse Daban, Científica i comunicadora

Fernando Prat i Blanco, Economista

Montse Brianso Folgado, Banca

Daniel Serrano i Miró, Advocat i estudiant d’ADE a la UPF

Francesc Joan Monjo i Dalmau, historiador

Albert Llussà i Torra, Advocat

Carles Lombarte, Empleat Banca

Esteve Puig Puig, Estudiant d’història

Jordi Gili, Auditor

Francesc Solà i Xifra, arquitecte

Jaume Llobet, músic i compositor

Ferran Fuertes, doctor

Cristina Diago Gras, administrativa

Carlos Fernández Reguilon, entrenador esportiu

Lluís Bassas Fusté, metge

Daniel Fernández Reguilon, enginyier en telecomunicacions

Jordi de Simon, professor físico-esportiu

Montserrat Ral Barberà, mestra

Abelard Hernandez Jardi, Enginyer industrial

Antoni Martí i Carrasco, Corredor d’assegurances

Francesc Colom Martí, horticultor

Montserrat Figuera i Padrós, Professora

Jaume Oliveras Malla, Advocat i regidor de l’Aj. de Palau-solità i Plegamans

David de Yzaguirre Melendres, Psicoleg i Empresari

Gerard Cepero Abad, estudiant,

Joan Josep Vergé Castillo

Jordi Recasens i Alonso, Editor. President de Sport9, Esport i Cultura

Xavier Périz i Duran, Radiotelefonista naval

Emili Torrell Cortada, Veterinari / Indústria farmacèutica

Joaquim Bosch Batlle, físic

Teresa Barqué Calvís, Psicóloga

Carlos Tapias, Ingeniero Caminos, Canales y Puertos.

Agustí Garrido i Camprubí, Professor

Diana Martorell, fisioterapeuta

Elisabet Martorell, metge

Òscar Solans i Hierro, Advocat

Margarida Rodriguez i Viles, Advocada

Nuria Castelló Vicente, Egiptòloga aficionada

Robert Vendrell Aubach, regidor de l’Ajuntament de Tarragona

Joan Palmer Mas, mestre

Lluis Pastells Ferrer, jubilat

Cristina Doy Blanchar, Advocada

Pepita Masià Milian, mestressa de casa

Carme Piferrer Sibina, Professora de Secundària

Montserrat Gibert Folguera, Graduada Social i Tèc. Sup. Riscos Laborals

Martí Claret i Solé, Estudiant

Joan Paredes Hernàndez, Jubilat – Exdiputat al Congrés

Malisa Brugarolas Conde, Economista

Xavier Fajarnes, Community Manager & Content Curator

Maria Teresa Esteve Clivillé, Mestra jubilada

Lluís Fernàndez Alà, Empresari i Director d’una Fundació.

Francesc Baro i Gispert, Tècnic-comercial construccio

Joan Bufill Bosch, Enginyer Industrial

Carles Esquerra, arquitecte

Jordi Julià, empresari

Francesc Estruch, empresari

Ascensión Martínez, jubilada

Lourdes Cordon i Sabio, regidora de l’Ajuntament de La Torre de Claramunt

Jaume Riba i Ramos, regidor de ‘Ajuntament de La Torre de Claramunt

Maria Teresa Bosch, empresària

Francesc Jorba i Castellví, empresari

Marina Vendrell Briansó, Universitària

Mònica Andreu Roset, Administrativa

Xavier Eritja Ciuró, Administració pública

Noemi Serra Verge

Josep Maria Forné i Febrer, Professor de filosofia

Josep Anton Estupiña Rodriguez, Informàtic

Marta Calvo Guillamón, Administrativa

Ferran Grau Medà, professor

Ana Madrid i Jimenez, regidora de l’Ajuntament de La Torre de Claramunt

Carles Gispert, Empresari

Concepció Molinas, professora escola, professional de la dona

Joan Figuerola, enginyer

Montserrat Cantin i Mas, assessora d’urbanisme

Víctor Bigas, periodista

Anna Cantin, advocada

Rosa Maria Pinyol, química

Guillermo Puig, estudiant

Núria Fernández Albesa, Estudiant de Dret a la URV

Francesc Ferré Gambin, comercial

Àlex Marés Garcia, Financer

Antoni Cantin, economista

Elisabeth Abad, advocada

Frederic Lloveras, advocat

Neus Vendrell Briansó, Estudiant

David Esteban, Empresari

Jacint Carbonell, jubilat

David Brumós Balsells, comerciant

Jordi Farrés, economista

Eusebi Estivill, farmaceutic

Emili Lehmann, empresari i tinent d’alcalde de l’Ajuntament de Tortosa

Sergi Puig, estudiant

Assumpta Figuera, Empresària

Cesar Mas Canadell

Xavi Canadell Garcia, construccio

Anna Musté i Casademunt, estudiant

Pere J Riu, Catedràtic d’Universitat

Dolors Ciutat, metge

Xavier Vallmanya, delineant

Robert Biosca Arqué

Aleix Obalat Acero, estudiant

Roser Molina, Jubilada

Glòria Estruch, Ensenyament

Esther Sàez, Banca

Josep Estruch Bascompte, jubilat

Eudald Estruch i Molina, Enginyer

Rosa Gimeno i Jové, Jubilada

David Guardia Nolla

Luis Zacarini Monserrat, Comerç

Enric Vinyes i Ballbé, Enginyer Industrial

Manel Juan i Hernandez, regidor de l’Ajuntament de La Torre de Claramunt

Josep Lluís Lorente, funcionari de la Generalitat Catalunya

Maria Bassa Bertran, psicòloga

Miquel Nadal Rosas, Enginyer Químic jubilat

Eduard Mallén Barberà, Enginyer tècnic industrial

Josep Estruch i Molina, Informàtic

Ferran Rabadan, empresari

José Luis Lorente, enginyer

Montserrat Martín, politòloga

Joan Lluis Casajuana, arquitecte

Oriol Bertran Ferrer, llicenciat en dret

Lluis Pons, joier

Pol Obalat Acero, estudiant

Maria Antònia Rigat, advocada

Neus Braso, pintora

Enric Simó i Sabaté, Empresari

Agnès Pijoan, enginyera informàtica

Glòria Ardanuy, mestressa de casa

Joan Amorós, enginyer industrial

Gemma Bosch Sala, empresària

Xavier Hosta, advocat

Marta Adroer, arquitecta

Maria del Carme Zapater Guardiola, jubilada

Alejandro Piera Naranjo, Economista

josep Escolar Turbany, director caixa d’estalvis

Josep Arimany Soler, empresari

Martí Anglada Diaz, enginyer

Antoni Obalat Bellaubi, jubilat

Pepita Martí Lleixa, jubilada

Josep Moliné Soler, tinent d’alcalde de participació ciutadana i esports de l’Aj. de Sitges

Joana Acero Salvadó, secretària de direcció

Froilan Romaní Guart, enginyer industrial

Laia Pla Coto, diplomada en infermeria

Cristina Andreu Castellví, tècnica de laboratori

Alberto Blasco Alvaredo, director comercial

Manuel Acero Álvarez, jubilat

Joana Salvadó Curtó, jubilada

Lluís Simó, mestre d’educació física

Cristina Lleixà Guinovart, tècnica informàtica

Jordi Canes i Ambròs, Mestre jubilat

Albert Nogueras Clajer, Estudiant de Ciències Polítiques i de l’Administració

Assumpta Figuera, Empresaria

Mireia Castella Climent, regidora de l’Ajuntament de Malgrat de Mar

Jaume Carol, regidor de l’Ajuntament d’Olivella

Xavier Cruzado, Creatiu Audiovisual

Josep Lluís Abad i Esteve, agent de viatges

Marc Martí, Fisioterapeuta

Anna Forcadell Griñó

Víctor Falguera Pascual, Alcalde d’Albatàrrec

Antoni Grau Martín, Professor i Fomador de Yoga

Eduard Martínez Hidalgo, Administració pública

Salvador Jorba i Nadal

Mireia Olivella i Busquets, Administrativa

Jordi Garcia i Ronda, Empresari

Josep Maria Serrano, expert en màrqueting i comunicació

Begoña Duran, llicenciada en Geografia

Jordi Mas i Castella, tinent d’alcalde de competitivitat i ocupació de l’Ajuntament de Sitges

Daniel Musté, estudiant

Lídia Morra Culebras, community manager

Albert Rodríguez Espada, estudiant

Josep Benedico Caila, enginyer tècnic jubilat

Rosa M. Plassa i Soler, regidora de l’Ajuntament d’Igualada

Rosa Blazquez Serrano, historiadora

Ramon Llobera, arquitecte

Maria Montserrat Serra, historiadora

Josep Antoni Obalat Marti, Empresari

Miquel Lara Torres, regidor de l’Ajuntament de Cubelles

Miquel Casas, arquitecte

Josep Luque Cervera, llicenciat ADE

Hermenegilg Cordero Gonzalez, tècnic de producció

Rodolfo Ropol Merino, tècnic de laboratori i medi ambient

Bea Viñuela, regidora de l’Ajuntament de Tortosa

Cinta Castellví, comerciant

Josep Mangraner, gerent d’empresa del sector elèctric

Carme Valls Besalduch, graduada en treball social

Noemí Barberà, regidora de l’Ajuntament de Sant Carles de la Ràpita

Xavier Boquete i Saiz, president del Consell Comarcal de l’Anoia i alcalde de Masquefa

Jaume Riba i Bayo, alcalde de La Torre de Claramunt

Manuel Gómez i Moron, regidor de l’Ajuntament de La Torre de Claramunt

Jordi Batalla i Preixens, regidor de l’Ajuntament d’Igualada

F. Miquel Archela i Gil, alcalde de Rubió

Raul Parramon i Junyent, alcalde de Vallbona d’Anoia

Marià Casellas i Bonet, professor

Laia Claramunt i Riba, regidora de l’Ajuntament de Sant Martí de Tous

M. Josep Tuyà Manzanera, regidora d’ocupació i formació de l’Aj. de Vilafranca del Penedès

Noemí Cuadra i Soriano, regidora de l’Ajuntament de Cubelles

Sandra Altafulla Climent

Francesc X. Esquiu

Julia Peremateu Marques, banca

Ramon de Gispert, Auditor

Silvia Ros Tort, Fisioterapeuta

Assumpció Jou Comellas, mestressa de casa

Àlex Rojas i Castillo, Estudiant ADE+Turisme

German Cequier Bardají, regidor de l’Ajuntament de Granollers

Cesar Cebrià Andreu, químic

Enric Llorach i Boladeras, assessor

Mireia Pla

Josep Musté i Dalmau, educador

Montserrat Musté i Dalmau, estilista

Sílvia Casademunt Rodríguez, professora d’economia

Mertxe Gomez-Arratibel, esteticista

Isabel Gómez, tècnica comercial

Laura Montaner, periodista

David Sala, graduat social

Belén Miralles, administrativa

Jordi Sanuy Aguilar, advocat

Joan Josep Malràs, alcalde de Prat de Compte i diputat provincial

Joaquim Ferràs, farmacèutic

Xavier Rojo, regidor de l’Ajuntament de Sant Sadurní d’Anoia

Xavier Melo, doctor en medicina

Esther Rovira Murillo, professora

Josep Maria Julià, diplomat en màrqueting

Manel Escatllar Gonzalez

Ramon Pallàs Soberà, director comercial

Jordi Besora Palou, conseller personal

Pepita Bellet Villata, mestressa de casa

Consol Claramunt Pallàs, operària frutícola

Noemí Barbeta Florensa, supervisora sector neteja

Núria Rius Vilalta, enginyera tècnica agrícola

Josep M. Marqués Serrat, jubilat

Mar Pallàs Bellet, artista ceramista

Roser Bellet Vilalta, jubilada

Xavi Domènex i Salas, periodista

Jesús Bernat-Verí Pi, Informàtica

Roger Martí Sotus, Banca

Esther Benítez Llona, Professora

Maria Solé i Boladeras, Tècnica

Teresa M. Batet i Pons, Jubilada

Carles Carcolé Vidal, Jubilat

Cristina Gasulla Contreras, Administrativa

Marta Ramos Burdeus, Contable

Josep Maria Juncosa Arto, Metge

Tòful Solichero Rosselló, Portuari

Josep Valls Cendrós, Enòleg

Julia Vendrell Serres, Metgesa

Josep Nolla Salvadó, Professor

Raül X. Martiañez Delgado, Matricer

Sara Vendrell Aubach, Professora

Maria Rosa Sabater Vilella, Administrativa

Ferran Torné Solé, Responsable comerç exterior

Assumpció Castellví Aubí, Professora

Maria Isabel Garro San Martín, Empresària

Josep M. Busquets Rabadà, Empresari

Victòria Forns Fernàndez, Diputada al Parlament

Josep M. Sans Magarolas, Assessor fiscal

Cristina Moragues Salvadó, Administrativa

Josep M. Tarrats Bonet, Empresari

Josep Ramon Fuentes Gassó, Professor titular de Dret Administratiu a la URV

Mònica Garrido Sagarra, Administrativa

Jaume Marí Pàmies, Tercer sector

Josep M. Puig Tàrrech, alcalde de La Selva del Camp

Andreu Vàzquez Romero, funcionari

Carles Brugarolas, Economista, 3r Tinent d’Alcalde de l’Ajuntament Sant Cugat

Xavier Vinyals i Capdepon, Empresari

Marga Comella i Pujol, Optometrista

Andreu Marin Sancho, Fisioterapeuta

Manel Pardo i Sabartés, Físic

Manel Escatllar, Enginyer en informàtica

Ma. Teresa Laïlla Jou, Dissenyadora interiorista

Lorena Tella i Pérez, Periodista

Antoni Perarnau i Burgés, professor, escriptor, regidor de CiU a l’Ajuntament de Terrassa

Montse Olivella Busquets, Funcionària de la Generalitat de Catalunya

Josep Anguera Saez, jubilat

Oriol Crespo Ramos, Administració Pública

Sergi Garcia Roig, Enginyer i professor

Joan Noguera Figueras, Funcionari

Jordi Serraviñals Arumi, assesor d’empreses

Josep Maria Puig Puigdomenech, Agent Social

Cristina Valverde Molina, psicòloga

Maria Claramunt Boladeras, administració

Xavier Solé i Compte, bomber

Antoni Montagut, tinent d’alcalde de l’Ajuntament de l’Ametlla de Mar

Pedro Manuel Ardanza, empresario

Martí Maluquer i Bayarri, Graduat en Història

Xavier López i Seuma, empresari i Alcade de Castelldans

Pedro Manuel, Empresario

Maria Teresa, profesora de hosteleria

Sílvia Rivas, psicòloga

Josep Miserachs i Nadal, Jurista i primer tinent d’alcalde de l’Ajuntament d’Igualada

Enric Vendrell Aubach, Gestor públic

Francesc Serra Ferrer, Enginyer Industtrial

Àngels Serres Créixams, documentalista

Xavier Pardo Sabartés, Pianista intèrpret i professor

Aurora Aubach Guiu, Professora jubilada URV

Eduard Prats Alonso, Metge

Àngels Serres Créixams, documentalista

Joan Rossell Medall, cavista

Lídia Gàllego I Andrés, administració

Montse Sole Muntaner, economista

Joan Betriu i Miguez, professor espanyol estrangers, jubilat

Marcel Sayol Quadres, metge

Pere Pardo i Sabartés, Directiu